Festia změnila majitele, pojďme si je představit!

Jak to celé bude se značkou Festia? Pojďme si představit nové organizátory a zjistit, co mají v plánu.
Festia změnila majitele, pojďme si je představit!

Čau, ahoj! Zdravím všechny věrné fanoušky festivalu. Mnozí z vás určitě zaregistrovali, že Kifli sekl s hraním v klubech a naposledy 4. 6. 2016 pořádal Festii. Spousta z vás určitě přemýšlela nad tím, co dále bude s tímto tradičním festivalem. Kifli svým posledním statusem na FB Festie avizoval, že značka byla převedena na nové organizátory. Již teď je jasné, že značka nezanikne a že festival bude pokračovat dále. Pojďme se společně podívat na to, jak to tedy s Festií bude a co vše se změní a nezmění. Domníváme se, že ti nejvěrnější návštěvníci, kamarádi Kifliho nebo i další lidé, kteří se podíleli na stavbě a organizaci Festie, to bude zajímat. Pojďme na to pěkně postupně. 

Mé jméno je Michal a mnozí z vás mě znají v souvislosti s TS Production. TS Production je značka, která začala psát svou historii v roce 2008. Mé vztahy k mejdanům se projevovaly už v dětství, ale to je historka na delší vyprávění. Nyní se zabýváme technickým zajištěním akcí od A do Z až pro několik tisíc lidí. 

V roce 2014 jsem se potkal s Lubošem v hospůdce u piva a zjistili jsme, že máme společný názor na kulturní dění a stejnou vizi do budoucna a tak jsme spolu začali spolupracovat. Zakoupili jsme značku Play2Play.cz, která byla před zaniknutím. Její majitel si našel zálibu v jiných věcech, než v pořádání mejdanů. Tato značka měla velice bohatou historii v pořádání eventů po celé republice. Tak v tom pokračujeme. 

Dnes má Play2play.cz tým promotérů a organizátorů v různých částech republiky, kteří nespolupracují jen na eventech, ale společně realizujeme firemní večírky nebo pomáháme realizovat chod celých festivalů. Máme i vlastní festival s názvem House Demolition Festival, který na jaře bude pokračovat po několika předchozích úspěšných vydáních. Dále hledáme místa pro konání dalších akcí nejen v oboru elektronické taneční hudby, ale například eventy pro rodiny s dětmi a plánujeme koncertní turné jedné z našich českých kapel.

No a jak to bude s Festií? 

Stany, techniku a další věci vozíme od doby, co se Cinda Open Air přejmenovala na Festia Open Air a přestěhovala se do Kempu Kotva v Braníku. S Kiflim jsme vždy konzultovali celou situaci festivalu, počet návštěvníků atd. O Festii jsme tedy měli celkem dobrý přehled a poté, když přišla nabídka na převzetí celého eventu, tak jsme se rozhodli, že event převezmeme a posuneme ho o kousek dál. Rozhodování muselo být rychlé, protože o Festii bylo mnoho zájemců, ale Kifli se rozhodl značku předat pouze nám z důvodu výše uvedených zkušeností. 

Plánů máme mnoho, ale zároveň nechceme měnit tradici, na kterou jste vy, návštěvníci, zvyklí. Po společné debatě s Kiflim jsme se rozhodli přidat ještě jednu stage, která bude zastupovat Hardstyle. Hardstyle se poslední dobou stává nedílnou součástí moderní taneční scény. Dále nás čeká vylepšení každé stage a taktéž VIP zóna projde pozitivní proměnou. Nápadů máme mnoho a postupně je budeme realizovat.

Pevně věříme, že společně s vámi dotáhneme tento festival k daleko většímu úspěchu, než tomu bylo do teď a kemp Kotva v Braníku bude ještě jednou důležitým bodem na mapě hudební scény. 

Přejeme Vám hezké Vánoční svátky a hlavně úspěšný vstup do roku 2017 a věříme, že se v létě ve zdraví všichni na Festii potkáme a společně se sundáme :-D Tak ahoj a vidíme se 3. 6. 2017 v Kempu Kotva! Michal a Luboš.


Festia 2019