Festia 2020 se ruší.

Jak to bude s festivalem v roce 2020? Čti dále.
Festia 2020 se ruší.
Ahoj pařmeni, příznivci a srdcaři našeho oblíbeného festivalu.

Kdo si ještě vůbec vzpomíná, jak jsme to na loňském ročníku urvali? Opět jsme se všichni předvedli v plné parádě a dokázali si užít krásný letní den plný elektronické hudby. Přišlo nám pak mnoho děkovných zpráv s tím, jak Festia za poslední roky roste do kvalit, za kterou se nemusíme v naší republice vůbec stydět.

Možná si to někteří z Vás ani neuvědomujete, ale to, že Festie je dnes tam, kde je, a to, že je mezi fanoušky techna tak oblíbená, je hlavně díky Vám, kteří jste celé roky věrnými návštěvníky. Bez Vás by to nebylo. Jenom díky tomu, že nás podporujete, pomáháte s promem, tak máme za poslední 3 roky nárust návštěvníků a díky tomu můžeme investovat do kvality celého eventu. Za to Vám patří velké díky.

To bylo na úvod menší poohlédnutí za rok 2019, nyní ale určitě všichni netrpělivě čekáte, co se stane v letošním roce. Někteří z Vás určitě zaznamenali změnu lokality a vzhledem k tomu, že je březen a stále se nic neděje, tak se v některých z Vás probouzí známka nervozity.

Ti, co jste s námi od začátku, tak si pamatujete na úplné začátky „éry“ Cindy na Císařském ostrově, kde jsme dostali první ránu – povodně. Nastalo intenzivní hledání lokality, až se podařilo zakotvit v krásnem kempu Kotva na Braníku a s tím přišlo přejmenování a vlastně skoro budování celé značky znovu. Další z obav pokračování Festie byl konec pořádání naším zakladatelem Kiflim. Všichni nám říkali, že tento festival je o osobních vztazích, že už to bez Kifliho nebude fungovat a podobně. Společně jsme za to vzali a když už se ani tohle nevyplnilo a celý festival se podařilo vzkřísit k lepšímu a vypadalo to, že společně s Vámi budujeme něco, o čem ještě jednou uslyší minimálně celé Česko, tak přišla další rána. Městská část si usmyslela, že vypoví dlouhodobý pronájem kempu Kotva a postaví si přes kemp cyklostezku. Byrokracie, osobní návštěvy úřadů a lhůty pro odpovědi, kdy jsme se snažili zjistit, zda nám město povolí festival uskutečnit, byly příčinou, že jsme nemohli čekat a vyjednávání vzdali.

Letos se mělo ve velkém slavit 10 let, chtěli jsme velké jméno, velkou stage a pořadnou show. Víme, že máme velkou základnu fanoušků, že nás v tom nenecháte. Víme, že na oslavy potřebujeme velký finanční kapitál. Vše jsme připravili a hledali narychlo nové místo. Křižíkova fontána měla jediný volný termín - a to 6.6.2020. Přesně v tento den by se Festia konala v Kempu Kotva. Po podpisu smlouvy jsme se vrhli na hledání umělců, kteří nás provedou oslavami. Špatné tušení se ukázalo skutečností a to, že většina velkých jmen je již vybookovaná. Nedaří se nám sehnat headlinery dle našich představ. Nastávají dvě možnosti: Zabookujeme vystupující, se kterými nejsme až tak spokojeni, nebo celý event zastavíme. Týdny jsme se rozmýšleli a snažili oslovit další vystupující. Mezitím se rozjela celosvětová pohroma, o které nemusíme více psát. V ČR máme už stovky nakažených, vláda zpřísňuje bezpečnostní opatření a budoucnost letních festivalů 2020 je velice nejistá. Nikdo neví, jak dlouho tato opatření budou trvat.

Moc nás to mrzí, ale konečné rozhodnutí pro letošní ročník zní jasně: NEBUDE. Moc se omlouváme hlavně věrným fanouškům, ale i těm, co nás letos chtěli navštívit poprvé. Podnětů pro toto rozhodnutí bylo hodně. Nemůžeme riskovat finanční prostředky na nejistý event, který by ještě nebyl dle našich představ. Nechceme nejistotou dnešního světa přijít o finanční prostředky, které by mohly chybět v pořádání v dalších letech.

Posledních pár slov: možná si někdo bude myslet, že nekonání akce schováváme hlavně za nebezpečný virus. Vůbec tomu tak není. Ztratili jsme mnoho času vyjednáváním na úřadech s nejistým výsledkem. Nepodařilo se nám zabookovat taková jména, jaká si přejeme, a proto by festival nebyl od našeho srdce.

Festia 2019